تفاله گوجه

تفاله سیب
تفاله سیب
خرداد 10, 1399
تفاله گوجه

تهیه تفاله گوجه

تفاله گوجه یکی از محصولات فرعی کارخانه های تولید رب گوجه است .تفاله گوجه را به دلیل هزینه کمتر و راحت تر بودن به صورت خشک نگهداری و  حمل و نقل می کنند.تفاله گوجه از دو طریق نور مستقیم و دستگاه خشک میشود که خشک کردن با دستگاه به دلیل نبود کپک و ناخالصی مورد پسند تر است. البته یکی دیگر از دلایل محبوبیت دستگاه خشک حفظ رنگ قرمزی گوجه است.

نحوه تولید تفاله گوجه:

گوجه فرنگی بعد از ورود به کارخانجات رب گوجه، شسته شده و ضایعات و خرابی ها از آن جدا میشود و سپس توسط بخار پخته میشود. بعد از پخته شدن تفاله گوجه با استفاده از صافی جدا میشود. ترکیبات تفاله گوجه به صورت زیر است:

1-پوست گوجه

2-هسته گوجه

3-مقداری از شاخه سبز گوجه

ارزش غذایی تفاله گوجه:

تفاله گوجه به دلیل دارا بودن پروتئین زیاد و قیمت مناسب می تواند جایگزین خوبی برای یونجه باشد و می توان از آن در جیره دام و طیور به خصوص مرغ تخمگذار استفاده کرد.

تفاله گوجه در فصول گرم سال به بازار عرضه می‌شود که می‌توان آن را برای فصل سرد سال به صورت سیلو نگهداری کرد.

نحوه سیلو کردن تفاله گوجه

زیر سطح باید صاف باشد و یک پلاستیک کف ان پهن شود. اگر تفاله گوجه دارای رطوبت زیادی است باید ان را با کاه مخلوط کرد و در غیر این صورت کاه باید روی پلاستیک ریخته و فشرده شود تا هوای ان به صورت کامل خارج شود. این کار می تواند با استفاده از تراکتور یا نیروی انسانی اسفاده شود. سپس نوبت به روی می رسد که باید به صورت وکیوم و هواگیری شده روی تفاله پهن شود تا در طول زمان تفاله دچار فساد و خرابی نشود. اگر تمامی مراحل به درستی انجام شود میتوان به مدت 9 ماه تفاله را نگهداری کرد.

مزایای استفاده از تفاله گوجه فرنگی

1-خوش خوراک شدن جیره برای دام

2-افزایش شیردهی دام های سبک و سنگین

3-داشتن قیمت مناسب نسبت به دیگر جایگزین های جیره

 

منبع: www.toofaleh.ir