قیمت تقاله چغندر همدان برای گاو شیری

خرید و فروش تفاله نیشکر
خرید و فروش تفاله نیشکر تغذیه دام
مهر 12, 1399
قیمت تفاله انگور درجه یک
مرکز تفاله انگور مرغوب خوراک دام و طیور
مهر 12, 1399
تفاله چغندر برای بره پرواری

قیمت تفاله چغندر همدان برای مصرف گاو شیری را اگر به شما گران می‌گویند توصیه ما خرید از ارزانترین مرجع فروش تفاله چغندر همدان است، شما می‌توانید علاوه بر خرید ارزان از مزایای دیگر این مرجع بهره‌مند شوید.

مزایای تفاله چغندر تغذیه گاو شیری

تفاله چغندر همانطوری که از نامش نیز مشخص است باقی مانده چغندر بعد از استخراج قند و آب از آن است
تفاله چغندر قند بطور کلی به دودسته فیزیکی و شیمایی تقسیم می‌شود که ما هر کدام را در ادامه مطالب توضیح می‌دهیم.

ویژگی های فیزیکی تفاله چغندر قند عبارتند از:

  • رنگ تفاله چغندر بسته به اینکه در تهیه آن از ملاس استفاده شده باشد یا نه از قهوه‌ای روشن تا قهوه‌ای تیره در حال تعقیر است.
  • بوی تفاله خشک چغندر قند یک بوی منحصر بفرد است که نشان از تازه‌گی و کیفیت آن دارد.
  • شکل ظاهری و اندازه‌ای تفاله چغندر قند با توجه به روش تولیدمتفاوت است که پرک آن به طول ۵تا ۱۰ میلی متر است و فشنگی آن با توجه به شکل صفحه مشبک دستگاه پرس شده قطری از۱۱ تا ۳۱ میلی متر دارد، و شکل قالبی که وزن آن دو تا پنج کیلوگرم است.
  • ویژگی‌های شیمایی تفاله چغندر قند شامل وجود برخی موارد و املاح معدنی و آنتی اکسیدانهای مفید است.

معمولا تفاله چغندر قند را بصورت فله یا بسته‌بندی شده برای مصارف دامی بارگیری می‌کنند، که در صورت بسته‌بندی باید از کیسه‌های تمیز سالم و با وزن های یکسان استفاده شود و وزن کیسه‌ها معمولا پنجاه کیلو گرمی است.

تفاله چغندر قند دارای مزایایی مانند:

  1. انرژی حاصل از تخمیر تفاله جغندر قند در شکمبه بالا است این محصول از لحاظ مقدار انرژی همانند جو است ولی از نظر پروتئین در سطح متوسط می‌باشد.
  2. الیاف قابل حضم تفاله چغندر قند نظیر سلولزاز ویژگی های خوب چغندر قند برای نشخوار کنندگان مخصوصا گاوها می‌باشد، این الیاف موجب پایداری و ثبات در محیط شکمبه می‌شود است که به همین دلیل گزینه مناسبی برای مصارف دامی می‌باشد.
  3. همچنین اگر چه قند و شیرینی تفاله چغندر قند گرفته شده است اما با این وجود باز دارای مقادیر بالایی قند می‌باشد که باعث تامیین انرژی مورد نیاز دام می‌شود.
  4. یکی دیگراز مزایای تفاله چغندر قند جذب خوب مایع است که به همین سبب گزینه بسیار مناسب برای افزودن به سیلو است تا بخش زیادی از آب از دست رفته بدین شکل جبران شود.

قیمت تفاله چغندر همدان

معمولا تفاله چغند قند را به دو صورت آبدار و خشک در خوراک دام استفاده می‌کنند، که برای بالا بردن خواص تفاله چغندر قند خشک بهتر است آن را بصورت مخلوطی با دانه‌های دیگر مورد استفاده مصارف دامی قرار داد زیرا استفاده بدین شکل، ضمن جذب بهتر، از نفخ شکم دام نیز جلوگیری می‌نماید و علاوه بر این برای گاو‌های شیرده استفاده بدین شکل تاثیر زیادی بر میزان شیر تولید شده می‌گذارد.
از مهمترین علت‌های با ارزش بودن تفاله چغندر برای دامداری‌ها می توان به این نکته اشاره کرد که علاوه بر تاثیر بر میزان شیر باعث وزن گیری سریع در دامها نیز می‌شود.
تفاله چغندر چه بصورت مجزا و چه هنگامی که با دانه‌های دیگر مخلوط می‌شور یکی از تغذیه‌های بسیار خوش خوراک برای دام بشمار می‌رود.

قیمت تفاله چغندر همدان

شرکت تفاله چغندر همدان سالهاست که یکی از شرکت‌های فعال در امر تولید این ماده است به همین دلیل قیمت تفاله چغندر همدان نسبت به سایر شرکت های دیگر ارزانتر است و علاه بر پایین بودن قیمت تفاله چغندر همدان کیفیت و استاندار بالایی نیز دارد که این نتیجه سالها فعالیت موفق این مجموعه در کشور است.
شما عزیران برای خرید و سفارش می‌توانید از طریق پایگاه اطلاع رسانی ما علاوه بر گرفتن قیمت تفاله چغندر همدان راهای ثبت سفارش و خرید راحت را نیز برسی کرده و خرید خود را ثبت کنید.